TÜRKİYE'NİN SESİ RADYOSU

İlahi Nizam ve İnsan

Yapım Yılı: 2015
Süre: 25'
Sunucular: Doç. Remziye Ege / A.Ü İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi
Yapımcı: Vahide Feray Uz
Program Ekibi: Prodüktör: Vahide Feray Uz / Program Danışmanı: Doç. Remziye Ege / A.Ü İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi
Konu:

Bütün insanlar  inanır. İnanmıyorum diyenler de inanmamaya inanır. İnsan evladı için elzem bir ihtiyaçtır inanmak. Ve belki de en hassas en kırılgan noktamızdır. O  nokta ki inanca dair  iyi ya da kötü  her türlü etkinin altındadır.

      Din adına, inanç  adına herkes  kendince bir şeyler söyler. Sıradan  kişilerden tutun da bu alanda söz söylemeye kendini yetkin  hisseden din eğitimcileri, gazeteciler, yazarlar,  hocalara  kadar.

      Söyler de acaba ne  kadarı doğru?  Ne kadarı gerçekten  kutsal  kitabımız  Kuran-ı Kerim’de var olan bilgiler ile desteklenip onaylanıyor?

      Bilmiyoruz ve bilmedikçe de aklımız  karışıyor,  kalbimiz sıkışıyor.

      Peki bu durumda ne yapacağız,  sağlam  bilgilere nasıl ulaşacağız?  Kutsal  kitabımızda yer  alan kavramların derin anlamlarını  nasıl  öğreneceğiz? Öğrendiğimiz bu bilgileri hayatımıza yansıtıp,  hem  bu  dünya hayatını  hem de ahiret  hayatımızı  nasıl cennete çevireceğiz?

      İşte bütün bu soruların cevaplarını  her  hafta cuma günü 12.00 'da  yayınlayacağımız İlahi  Nizam  ve  İnsan programında bulabilirsiniz.

      Programımızda;  kutsal kitabımızı esas  alarak  temel  kavramları,  insanı,  insanın  bireysel hayatını birebir ilgilendiren öğütleri, bu öğütlerin uygulanmasının  kişisel  hayatımıza ve  yaşadığımız  topluma kazandıracaklarını,  günah –sevap  sarmalından daha  geniş  bir alanda kavrayabilmenin  yollarını  arıyoruz.

      Bu arayışımızı,  din  sanılan  geleneklerden arındırılmış,  evrensel bilgilerlerle, sahih  hadislerle desteklenmiş anlatımlar ı  ile  Ankara  Üniversitesi İlahıyat  Fakültesi  Öğretim Üyeleri ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

      Her  hafta cuma günü 12.00'da  buluşmayı  diliyoruz. Geçmiş programlarımızı  podcast  kayıtlarımızdan dinleyebilirsiniz. 

Bu arayışımızı, din sanılan geleneklerden arındırılmış, evrensel bilgilerlerle, sahih hadislerle desteklenmiş anlatımları ile Ankara Üniversitesi İlahıyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

Her hafta cuma günü 12.00'de buluşmayı diliyoruz. 
Geçmiş prrogramlarımızı podcast kayıtlarımızdan dinleyeilirsiniz.